WWW.BAROKULU.forumotion.com

Sitemize hoşgeldiniz umarız size faydalı oluruz..

BAR KÜLTÜRÜ,ALKOLLÜ İCECEK VE KOKTEYL SİTESİ

SİTEMİZDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN ÜYELİK GEREKLİDİR & SİTEMİZE YARDIMCI ARKADAŞLAR MODERATORLAR ARIYORUZ
CANARY ISLAND

  Şarapseverler niçin daha uzun ömürlü olurlar?

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 408
  Points : 1875
  Reputation : 2
  Kayıt tarihi : 08/04/09

  yeni Şarapseverler niçin daha uzun ömürlü olurlar?

  Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Ara. 14, 2013 10:11 am  Şarapseverler niçin daha uzun ömürlü olurlar?
  Şarabın yaygın olarak içildiği ülkelerde, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarından olan ölüm oranı daha azdır. 1980’li yıllarda yapılan çalışmalarla kanıtlanan bu duruma “Fransız paradoksu” adı verilmiştir.

  Kopenhag Üniversitesi Koruyucu Tıp Enstitüsünün 1995 yılında yayınlanan bir çalışmasında, yaşları 30-70 arasında değişen 6051 erkek ve 7234 bayan, 12 yıl boyunca gözlenmiştir. Bu çalışmanın elde edilen en ilginç sonucu, artan şarap miktarıyla ölüm riskinin azalması, yani şarapseverlerin daha uzun ömürlü  olmasıdır.

  Şarapseverler daha uzun ömürlü oluyor, çünkü şarapseverler, kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa karşı daha dayanıklı  olur ve daha az hastalanır.

  Günde 2 - 4 kadeh şarap içen bir şarapseverin ölüm riski, hiç içmeyen birisinden %50 daha azdır. Başka bir deyişle şarap içmeyenler, içenlerden daha önce ölüyor.

  Şarap, sevenini sadece kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına karşı değil,  diğer hastalıklara karşı da korur. Örneğin,  bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve antioksidan maddeler sayesinde kanser hastalıklarına karşı korunmamızı  artırır.

  Şarabın sağlığımıza olumlu etkisi sadece alkol sayesinde değil, alkolün şaraptaki diğer değerli maddelerle olan karışımı sayesindedir.

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 8:58 am