WWW.BAROKULU.forumotion.com

Sitemize hoşgeldiniz umarız size faydalı oluruz..

BAR KÜLTÜRÜ,ALKOLLÜ İCECEK VE KOKTEYL SİTESİ

SİTEMİZDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN ÜYELİK GEREKLİDİR & SİTEMİZE YARDIMCI ARKADAŞLAR MODERATORLAR ARIYORUZ
CANARY ISLAND

  Bardaki Eczane

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 408
  Points : 1875
  Reputation : 2
  Kayıt tarihi : 08/04/09

  yeni Bardaki Eczane

  Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Mart 02, 2016 2:06 pm

  Sizlere daha önceden alkollü içkilerin geçmişte her birinin bir ilaç olduğundan bahsetmiştim.Ve işte bugün Cin ve tonik ile başlıyoruz çünkü duyunca inanamayacaksınız.

  1612 li yıllarda Hindistanı sömürgeleri yapmak için binlerce İngiliz askeri hindistan gönderiliyor. Ama hiç bir şey istedikleri gibi gitmiyor çünkü hindistan tropik ormanlarla yemyeşil sulak alanlarla dolu ve burası sivrisinek kaynıyor.

  Durum böyle olunca milyona yakın İngiliz askeri sivrisinek ısırmasından sıtma olup ölüyor
  O zamanlar tıp şimdiki gibi değil, sadece bir tek ilaç var, herşeye sıtmaya iyi gelen, oda KİNİN bir tür portakalgiller familyasından olan ağacın kabuklarından elde ediliyor .
  ve askerlerin çoğu kurtuluyor tabii bu yeterli olmuyor, düşünüp taşınıp bir ilaç olan yatıştırıcı ve de titremeyi rahatlatan cin içine kinin ekliyorlar tabii direk olarak değil gazoz içine kinin ekliyorlar tonik'i yaratıyorlar bugün günümüzde marketten aldığınız tonik şişesine bakın It sinde 5mg Kinin içerir yazıyor
  Bağışıklık sistemini geliştirip sıtmaya karşı korunmak için Cin ve Tonik'i karıştırıp içmeye başlıyorlar .
  Unutmayın düzenli olarak cin tonik içtiğinizde sivrisinek ısırınca Isırılan nokta kaşınmıyor cin tonik aşı görevi yapıyor
  Diğer yandan cin ve toniğin karışımı çok seviliyor 1612 yılından bugüne kadar severek içilir olmuş
  Diger bir yandan ise karışımı ile en Uygun tadı ve uyumu mükemmel olan başka bir karışım olmadığını bilmenizi isterim. Dünyada kusursuz uyum saglayan tek içecektir.
  Cin tonik içerisine yeşil kabuklu henüz olmamış bodrum mandalinası dilimi atarsanız çok daha mükemmel bir tat elde edeceğinizi unutmayın .

  Bu yazı hiç bir yerden alıntı değildir benim kendi anlatımımdır.Lütfen başka yerlerde paylaşmayınız telif hakkı ile korunmaktadır.

  G .Solak

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 9:01 am