WWW.BAROKULU.forumotion.com

Sitemize hoşgeldiniz umarız size faydalı oluruz..

BAR KÜLTÜRÜ,ALKOLLÜ İCECEK VE KOKTEYL SİTESİ

SİTEMİZDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN ÜYELİK GEREKLİDİR & SİTEMİZE YARDIMCI ARKADAŞLAR MODERATORLAR ARIYORUZ
CANARY ISLAND

  VOTKA NEDİR

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 408
  Points : 1875
  Reputation : 2
  Kayıt tarihi : 08/04/09

  yeni VOTKA NEDİR

  Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Nis. 09, 2009 1:29 pm

  VOTKA İLE GÜNÜMÜZE
  Votka 11. yüzyıldan itibaren birçok ülkede üretilmiştir. Ama çoğu insan votkanın bir Rus içkisi olduğuna inanır. Bunun sebebi de bu içkinin Rusya'da daha kaliteli ve daha çok üretilmesidir. Bazı kaynaklar votkanın ilk Ruslar tarafından bulunduğuna ve daha sonra Baltık ülkelerine ve diğer asya ülkerleine yayıldığını söylemektedir. Votka dünyada en popüler içki olarak yıllardır tahtını hiç bir içkiye vermemiştir. Votkanın anlamı minik sudur.Bazı ülkelerde votkaya, içene cesaret verdiğinden dolayı ateşli içki adı koyulmuştur.Rus çarı Petro votkaya olan aşırı düşkünlüğü yüzünden 1895 yılında votka üretimini devletin tekeline almıştır. Rusya'da yapılan votkaya Petrovskaya denilmektedir. İlk zamalarda patatesten üretilen votka şimdilerde şeker kamışı ve hububattan üretilir. Visnia kirazından yapılan votkaya Wisniowka, Zubrowka otundan yapıla votkaya da Zubrowka votkası denir.
  Votka' da son durum,

  Ülkemizde TEKEL dahil birkaç firma votka üretir. Aralarında en iyisi kalitesi itibarıyla Binboğa'dır. Dünyadaki en iyi votkalar Rusların Movkovskaya ve Stolichnaya'sı, Amerikalıların Smirnoff'u, Uknayna'nın Lithuania ve Latavia'sıdır.

  Votka kesinlikle çok dengeli bir şekilde içilmesi gereken bir içkidir. Sert olmasından dolayı sınırı aşanlar için çok kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir. Ancak votka kullanarak kokteyller yaparak daha yumuşak içkiler hazırlayabilirsiniz. Böylece hem votkanın güzel tadından hiçbir şey kaybetmemiş olur ve keyfini daha güzel çıkartabilirsiniz.

  İyi votka nedir ?

  İyi votka tabiki Rus votka’sıdır. Peki bana, Super Premium Votka pazarının Grey Goose (Fransız’ların şarapla uğraşması gerekmiyor mu) ve Belvedere (Polonya ve votkanın ne alakası var) tarafından domine edilmiş olmasını nasıl açıklayabilirsiniz? Cevabı basit. Dünyanın en çok votka tüketilen pazarı Rusya’da üreticiler pazarlamayı bilmiyor ve ellerindeki değeri kullanamıyor. Sahip oldukları çok kaliteli ürünü doğru konseptualize edemedikleri, doğru pazarlama araçlarını kullanamadıkları için global pazarlarda ve Amerika’da meydan, Amerika (Sky), Hollanda (Ketel One), Finlandiya (Finlandia), İsveç (Smirnoff) vb. orjinli markalara kalmış durumda.

  Votka trendi daha uzun yıllar devam edeceğe benziyor. Şu anda büyüme ağırlıklı olarak meyve özlü varyantlardan geliyor. Önümüzdeki yıllarda light votka konseptleri, çift tadın aynı varyantta birleştirilmesi (Nemiroff Bal ve Biber) ve yepyeni kokteyllerin barlar ve diziler aracılığı ile hayatımıza sokulmasıyla votka tüketimi artmaya devam edecek.

  Gelecek Ukrayna votkalarının olacak; çünkü aslında Rus votkası efsanesi gerçekte, Ukrayna’nın geçmişte Rusya’ya dahil olmasına dayanıyor. Dünyanın en iyi votkaları Ukrayna’da üretiliyor. Geçmişte tüm Rus votka endüstrisine hammadde sağlayan bölge Ukrayna ve Rusya’daki tarihi damıtım evlerini kuranlar da Ukraynalı ustalar. Rus’ların kaçırdığı treni Ukrayna yakalayabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Benim tercihim, su tadına en yakın olmak (bence iyi bir votka için önemli kriter) konusunda tartışmasız üstünlüğe sahip Ukrayna votkaları olmaya devam edecek.

  Votka çeşitleri

  ­ Stolichnaya
  ­ Smirnoff
  ­ Absolut
  ­ Wyborowa
  ­ Finlandia
  ­ Popov
  ­ Newyorkskaya
  ­ Staraya Moskva

  Popüler votka servis şekilleri

  Votka on the rocks - bol buzlu sade
  ­ Votka with tonicwate - tonikle
  ­ Votka with coke - kola ile
  ­ Votka with lemonade - sade gazozla
  ­ Votka with any fruit juices - herhangi bir meyve suyuyla

  Votka esaslı kokteyller

  Bloody Mary
  ­ Screwdriver

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 6:10 pm